TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, “NDASHTE”/PROMOVIMI I LIBRIT TE LULZIM KALAJ.(FOTO/VIDEO)

Sapo ka dalë në qarkullim libri i dytë me poezi i poetit të njohur Lezhjan, Lulzim Kalaj.Muza e tij poetike shpalos dimensionet e jetës sociale në shoqërinë e ditëve tona, si edhe Shqipërinë e ditëve të sotme. ‘’Ndashtë…’’ është titulli i librit , poezitë e të cilit flasin për jetën, dilemat, dashurinë dhe sfidat e njeriut modern.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, “ME DHURO NJE BUZEQESHJE, TE TE DHUROJ NJE PERGAMENE” (FOTO/VIDEO)

Nxënësit e shkollës Besëlidhja të qytetit të Lezhës ditën e mërkurrë vendosën të sillnin grimca gëzimi duke shpërndarë për qytetarët Lezhjanë pergamene me thënie të ndryshme kushtuar buzëqeshjes.Ky aktivitet i organizuar nga këta femijë i dha shumë ngjyra pozitive qytetit.Pjesë të këtij aktiviteti ishin edhe nënkryetarja e Bashkisë Lezhë Alfrida[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *