TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, FILLON DEZINFEKTIMI I ZONES BREGDETARE. LAMTUMIRE INSEKTE! (FOTO/VIDEO)

Pushuesit që kanë zgjedhur plazhin e Shëngjinit për të kaluar pushimet e verës këtë vit, do të gjejnë një mjedis çliruar nga shqetësimet, apo edhe sëmundjet e shkaktuara nga insektet, të cilat përbëjnë një problem të rëndësishëm për shëndetin publik. Deri më tani janë realizuar 3 etapa, ndërsa procesi do të vijojë deri në mbyllje të sezonit turistik ka theksuar nëndrejtori i Shëndetit Publik Besmir Frroku.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, TRYEZA “PER NJE MJEDIS ME TE PASTER”(FOTO/VIDEO)

Pastrimi i mjedisit dhe organizimi i institucioneve ishte në fokus të takimit të organizuar nga prefekti i qarkut të Lezhës me drejtues të institucioneve si dhe krerët e qeverisjes vendore.Ka një plan pune për këtë nismë e cila do të përfshijë të gjithë aktorët dhe faktorët lokalë me qëllimin e[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, TRENI PERPLAS KAMIONÇINEN/ 2 TE PLAGOSUR.(FOTO/VIDEO)

Dy persona u plagosen mëngjesin e kësaj të marte në Milot, pasi mjeti me të cilin udhëtonin u përplas nga treni.Ngjarja ndodhi në rreth orës 08.30 tek shinat në Pllanë të Lezhës, ku kjo kamionçinë i preu rrugën trenit të linjës Tiranë-Shkodër. Policia bën me dije se mjeti po kalonte[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *