TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, 8 RASTE ME FRUTH/MARKU: BENI ME KUJDES NDAJ FEMIJEVE ME RRITJEN E TEMPERATURAVE.(FOTO/VIDEO)

Pranë Spitalit Rajonal të Lezhës raportohen 8 raste të prekura nga sëmundja e fruthit.Pediatri Mark Marku tregon se 6 prej të prekurve nga kjo sëmundje janë fëmijë të moshës 0 deri në 12 muaj, pasi kjo grupmoshë nuk e ka bërë akoma vaksinën.Duke qënë se po afrohet stina e verës dhe rritja e temperaturave, pediatri Marku këshillon që prindërit të jenë më të kujdesshëm ndaj fëmijëve të tyre.


Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *