TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, PROMOVOHET LIBRI I AT’ MARIN SIRDANIT “KONTRIBUT PER HISTORINE E KULTUREN SHQIPETARE” (FOTO/VIDEO)

Biblioteka “Gjergj Fishta” në bashkëpunim me Bibliotekën Françeskane në ditën ndërkombëtare të librit kanë promovuar librin e At’ Marin Sirdanit “Kontribut për Historinë e Kulturën Shqipëtare”.At’ Marini njihet si studiues i qënshëm i historisë tonë kombëtare.Në këtë vëllim janë përmbledhur të gjitha shkrimet e At’ Marin Sirdanit të cilat ishin botuar në revistën “Hylli i Drites”.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, MALESORET NGA ZEF PERGEGA. (FOTO/VIDEO)

Traditat zakonet dhe historia e malësorëve ka ardhur e përmbledhur bukur dhe mjaft qartë në librin e publicistit dhe gazetarit Zef Përgega i cili jeton prej vitesh në Amerikë. Ai ka prezantuar mes miqve dhe shkrimtarëve në një atmosfere mjaft të bukur librin e tij malësoret. Të afërta

Lexo Me Shume »

LEZHE, “ME DHURO NJE BUZEQESHJE, TE TE DHUROJ NJE PERGAMENE” (FOTO/VIDEO)

Nxënësit e shkollës Besëlidhja të qytetit të Lezhës ditën e mërkurrë vendosën të sillnin grimca gëzimi duke shpërndarë për qytetarët Lezhjanë pergamene me thënie të ndryshme kushtuar buzëqeshjes.Ky aktivitet i organizuar nga këta femijë i dha shumë ngjyra pozitive qytetit.Pjesë të këtij aktiviteti ishin edhe nënkryetarja e Bashkisë Lezhë Alfrida[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *