TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, MESHE E SHENJTE NE NDER TE GJERGJ KASTRIOTIT.(FOTO/VIDEO)

U mbajt në Katedralen e Shën Nikollës në Lezhë mesha e shenjtë e organizuar në nder të figurës së heroit tonë kombëtar.E mbështetur nga Konferenca Ipeshkvore e Shqipërisë në bashkëpunim me Kishën Katolike në Kosovë dhe Arqipeshëkvinë e Tivarit organizuan shtegtimin e kishës mbarë Shqiptare në Lezhë.Në këtë shtegtim morën pjesë meshtarë e ipeshkvinj të Shqipërisë e trojeve Shqiptare si dhe besimtarë të shumtë.
Pas meshës së shenjtë besimtarët e krishterë të udhëhequr nga ipeshkvinj kanë marshuar duke ju drejtuar memorialit të heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti dhe janë pritur nga Përgjegjësi i Trashëgimisë Kulturore Paulin Zefi, i cili ju ka uruar edhe mirseardhjen.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, TE GJITHE BASHKE KUNDER KORRUPSIONIT.(FOTO/VIDEO)

Të jemi të gjithë bashkë në luftën kundër korrupsionit, është pikërisht kjo në fokus të thirrjes së projektit PARTNERE SE BASHKU KUNDER KORRUPSIONIT finacuar nga bashkimi Evropian.Në këtë kuadër në Lezhë u zhvillua një tryezë infomuese për thirrjet, mënyrën e aplikimit si dhe format e pjesëmarrjes së shoqatave, medias apo[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *