TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, “FJALA ARTISTIKE” NE FORME KONKURSI.(FOTO/VIDEO)

Nxënësit e shkollave 9-vjeçare dhe të mesme të qytetit të Lezhës ishin pjesë e “Fjales Artistike” ku me interpretimet e tyre prekën të gjitha rrymat letrare.E gjitha erdhi e përgatitur në formën e konkursit midis shkollave, ku fituese u shpall shkolla e Gjadrit.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, VARFERI EKSTREME NE MBARE VENDIN.(FOTO/VIDEO)

Varfëria e tejskajshme ka mbërthyer familjet Shqipëtare e një ndër to është familja Berisha në lagjen Skënderbeg të qytetit të Lezhës.Kjo familje përbëhet nga tre anëtarë dhe jeton në kushte ekstreme varfërie.Kryefamiljarja bën thirrje për ndihmë pasi gjëndja në të cilën ndodhet është tepër e vështirë. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *