TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, 20 VJET SIDI EDUCATION. (FOTO/VIDEO)

Sidi Education ka festuar 20 vjetorin e krijimit të tij, rrjeti më i madh i qëndrave të gjuhëve të huaja në vëndin tonë.Kjo është e vetmja qëndër e cila ofron partneritet mes nxënësve, mësuesve dhe insitucioneve arsimore e cila konsiston në rritjen e standarteve të mësimdhënies me metodat e fundit moderne, dhe shërbimeve bashkëkohore në fushën e arsimit.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, SHTOHEN VIROZAT/MARKU:KUJDES ME FEMIJET! (FOTO/VIDEO)

Luhatja e temperaturave ka shtuar virozat dhe është vënë re një fluks i shtuar femijëve që paraqiten pranë spitalit rajonal të Lezhës.Pediatri Mark Marku bën me dije se kemi një rritje te sëmundshmërisë tek fëmijët nga 0-14 vjeç.Përgjithësisht ndërlikimet e shfaqura janë ato të bllokimit të rrugëve të frymëmarrjes, temperaturë[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, TE GJITHE NE AKSION PER PASTRIMIN E QYTETIT.(FOTO/VIDEO)

Nisma e marrë nga qeveria Shqiptare të pastrojmë Shqiperinë që duam ka nisur prej disa ditësh.Ne qytetin e Lezhës pjesë nga administrata dhe përfaqësues të institucioneve të ndryshme kanë pastruar të ndarë në grupe dhe në pjesët më problematike të qytetit.Prefekti Gjergj Prendi i cili mori pjesë në këtë nismë[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *