TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE/TROSHAN, KUR LEKET E TAKSAPAGUESVE HARXHOHEN PER UJSJELLESIN POR BANORET NUK KANE UJE NE SHTEPI! (FOTO/VIDEO)

Eshtë investuar në ujësjellësin e troshanit dhe akoma banorët e kësaj zone ankohen se nuk kanë ujë të pishem.Një përfaqësi e këtyre banorëve ka zhvilluar një takim në bashkinë e Lezhës për të gjetur një zgjidhje.Nënkryetarja e bashkisë Alfrida Marku ka theksuar se ujësjellësi nuk është marrë akoma në dorëzim nga bashkia dhe se ndërhyrjet e paligjshme kanë sjellë këtë situatë.


Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *