TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE/SHENGJIN, PARAPERGATITJET PER NJE SEZON TURISTIK TE FRYTSHEM. (FOTO/VIDEO)

Para se të nisë sezoni turistik i verës, hyrja e Shëngjinit dhe rruga në qëndër të kësaj zone turistike do të jenë të përfunduara.Projekti që do të realizohet nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit do ti japë zgjidhje problemit të trafikut që shkaktohej në këtë segment gjatë muajve të verës.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, DEBORA SJELL PROBLEMET E PARA NE QARKUN E LEZHES.(FOTO/VIDEO)

Mbrëmjen e së martës dëbora ka mbuluar qytetin e Lezhës, rreshje të shumta dëbore kanë mbuluar qytetin dhe zonat përreth.Trashësia e dëborës arrin në disa centimetra, si pasojë kjo ka shkaktuar vështirësi në qarkullimin e mjeteve në disa nga akset rrugore brënda qytetit.Ndërkohë në Mirditë dëbora ka sjellë disa probleme[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, SHTOHEN VIROZAT/MARKU:KUJDES ME FEMIJET! (FOTO/VIDEO)

Luhatja e temperaturave ka shtuar virozat dhe është vënë re një fluks i shtuar femijëve që paraqiten pranë spitalit rajonal të Lezhës.Pediatri Mark Marku bën me dije se kemi një rritje te sëmundshmërisë tek fëmijët nga 0-14 vjeç.Përgjithësisht ndërlikimet e shfaqura janë ato të bllokimit të rrugëve të frymëmarrjes, temperaturë[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *