TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE/SHENGJIN, MOS VALLE DUHET HAPUR ME HERET SEZONI TURISTIK?! (FOTO/VIDEO)

Në qytetin bregdetar të Shëngjinit temperaturat e ditëve të fundit e kryesisht në fundjavë ka bërë që të shtohet numri i pushuesve.Të rritur e femijë nuk kanë hezituar të kridhen në ujrat e detit Adriatik teksa sezoni ende nuk është hapur zyrtarisht.Fëmijët duket se janë ata që i shijojnë më shumë këto ditë në bregun e detit.Por ka edhe të tjerë të cilët mjaftohen me një shëtitje, me pak relaks, të tjerë që thithin jodin.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, ZHVILLOHET PROVIMI PERMBYLLES I ARSIMIT FILLOR.(FOTO/VIDEO)

Shkollat 9-vjeçare në të gjithë vendin janë vënë në dispozicion të fëmijëve të klasave të pesta.Mbi 30 mijë nxënës këtë të premte i janë nënshtruar provimit përmbyllës të arsimit fillor.Testimi nisi në orën 10 dhe zgjati 90 minuta.Peshën me te madhe në provim e ka gjuha amtare, e ndjekur nga[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, KZAZ-të GATI PER NUMERIMIN E VOTAVE.(FOTO/VIDEO)

Kzaz-të 12 dhe 13 në Lezhë janë në punë e sipër për organizimin final për ditën e zgjedhjeve të 25 qërshorit.Kryetari i kzaz 12 erion gjonaj (perfaqesues i PD) ka theksuar se çdo gjë po shkon më së miri përveç faktit se partitë e vogla nuk kanë sjellë listat me[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *