TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, TAKSA E RRUGES SE KOMBIT ” TREMB” PUSHUESIT KOSOVARE. (FOTO/VIDEO)

Taksa e re e vendosur për mirëmbajtjen e Rrugës së Kombit, do të ndikojë edhe tek pushuesit nga Kosova që zgjedhin bregdetin shqiptar për të kaluar pushimet, në këto rrethana numri i turistëve nga Kosova drejt vendit tonë pritet që të bjerë.Nënkryetarja e Bashkisë së Lezhës Alfrida Marku ka theksuar se janë mbi 500 mijë vizitorë të cilët zgjedhin si destinacion turistik bregdetin e Tales dhe Shëngjinit dhe se kjo taksë do ti bëjë ata të përzgjedhin vënde të tjera për të kaluar ditët e pushimeve.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, 50 VJET SPITALI I LEZHES.(FOTO/VIDEO)

Në 50-vjetorin e krijimit të tij, Spitali rajonal i Lezhës e ka festuar në një mënyrë mjaft të veçantë.Stafi drejtues i Spitalit Rajonal të Lezhës ka organizuar një simpozium shkencor me pjesëmarrjen e emrave të njohur të mjekësisë Shqiptare.Drejtori i Spitalit Rajonal të Lezhës,Leon Kaza në fjalën e tij ka[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *