TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, PREFEKTI: STOP MASAKRES SE BASENEVE TE LUMENJVE! (FOTO/VIDEO)

Prefekti i Qarkut Lezhë mblodhi në një takim drejtuesit e kompanive që ushtrojnë aktivitetin e tyre në basenin e lumit Mat, ku tema e këtyre bisedimeve ishte shfrytëzimi pa kriter i lumit për inerte dhe masat që duhet të merren për të ndaluar këtë masakër.Pjesë e këtij takimi ishte edhe Drejtoresha e Përgjithshme e Inspektoriatit të Ujit.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, PAS SHUME VITESH DEBORA ZBARDH LEZHEN.(FOTO/VIDEO)

Pas shume viteve qarku i Lezhës është gdhire i mbuluar nga petku i bardhe i dëborës.Dëbora nuk ka rënë në sasi shumë të mëdha dhe nuk ka krijuar shume veshtiresi.Ata të cilët i janë gëzuar rënies së dëborës e cila mbuloi gjithë vendin janë fëmijët të cilët kanë përfituar nga[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *