TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, LAJMI I MIRE! GATI PROJEKTI DHE FONDI PER RESTAURIMIN E MEMORIALIT TE HEROIT TONE KOMBETAR.(FOTO/VIDEO)

Jemi në vitin e Skënderbeut, por vizitorët vëndas dhe të huaj në memorialin e Skënderbeut në Lezhë gjejnë një pamje që lë për të dëshiruar.Ndërhyrja e fundit pranë memorialit është kryer në vitin 1981 por tashmë Ministria e Kulturës ka gati projektin për restaurimin e vënd-varrimit të Skënderbeut, në vlerën 38.4 mln lekë.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, SHETITORJA “JETIME”/ASKUSH NUK MERR MASA.(FOTO/VIDEO)

Problematikat ne Shetitoren buzë Lumit Drin vijojnë të jenë prezente.Në edicionet tona informative janë pasqyruar disa here këto problematika por askush nuk merr masa.Vazhdojnë të dëmtohen parmakët dhe koshat e vegjël të mbeturinave ku këto të fundit janë hedhur pranë një banese fare pranë shëtitores. Të afërta

Lexo Me Shume »

LEZHE, RIORGANIZOHET SKEMA E NDIHMES EKONOMIKE.(FOTO/VIDEO)

Më shumë se gjysma e familjeve të cilat kanë përfituar deri dje ndihmë ekonomike janë larguar nga skema pas mënyrës së re të verifikimit. Janë plot 3041 familje të cilat nuk janë më pjesë e skemës në tre rrethet e qarkut të Lezhës ; Lezhë ,Mirditë dhe Kurbin. Faktin e[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *