TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, “HERO PA SHPI”/MEMORIALI I GJERGJ KASTRIOTIT “PRET” PER RIKONSTRUKSIONIN. (FOTO/VIDEO)

Memoriali i heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti “Skënderbeu” që nga inagurimi i tij e deri më sot nuk ka patur asnjë ndërhyrje për rikonstruktim.Përgjegjësi i trashëgimisë kulturore pranë bashkisë së Lezhës Paulin Zefi bën me dije se memoriali ndodhet në gjëndje mjaft të rënduar.Turistët nga shumë vënde të rajonit që e vizitojnë mbeten mjaft të habitur për gjëndjën në të cilën ndodhet memoriali i heroit tonë.Zefi bën me dije se është miratuar projekti për rikonstruksion por nuk dihet se kur do fillojë puna.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, NDIHMA EKONOMIKE/REAGON DEPUTETJA E PD METALIAJ.(FOTO/VIDEO)

Deputetja e Lezhës Lindita Metalia ka reaguar ndaj largimeve të padrejta nga Skema e ndihmës ekonomike në Lezhë.Ajo e shoqëruar nga Kryetari i Partisë Demokratike Paulin Marku si dhe Administratori i Shënkollit, kanë vizituar nga afër disa familje të përjashtuara padrejtësisht nga skema e ndihmës ekonomike, në fshatrat Tale 2[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *