TV LEZHA

TV LEZHA

LAÇ, URA E DROJES ENDE PA NJE ZGJIDHJE KONKRETE./BANORET: VETEM PREMTIME! (FOTO/VIDEO)

Ura e Drojës, në aksin e vjetër Laç-Mamurras është shembur nga përmbytjet e fillim dhjetorit.Por 5 muaj më pas, përkundër premtimeve që kanë marrë banorët e zonës, ende nuk ka asnjë ndërhyrje konkrete për rindërtimin e saj.Ndaj banorë të fshatrave të Krujës e Kurbinit dolën në protestë për të kërkuar rindërtimin e Urës që sipas tyre i ka izoluar.Artikuj Pasardhes

LEZHE, QYTETARET/NGROHJA E PAPERBALLUESHME! (FOTO/VIDEO)

Qytetarët lezhjanë të pyetur për sa i përket çështjes së ngrohjes, duke qënë se stina e dimrit po afron, janë shprehur se mundësitë janë të pakta pasi si drutë, gazi dhe korenti kushtojnë shumë dhe se herë pas here çmimi i tyre është i papërballueshëm. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *