TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, “ME DHURO NJE BUZEQESHJE, TE TE DHUROJ NJE PERGAMENE” (FOTO/VIDEO)

Nxënësit e shkollës Besëlidhja të qytetit të Lezhës ditën e mërkurrë vendosën të sillnin grimca gëzimi duke shpërndarë për qytetarët Lezhjanë pergamene me thënie të ndryshme kushtuar buzëqeshjes.Ky aktivitet i organizuar nga këta femijë i dha shumë ngjyra pozitive qytetit.Pjesë të këtij aktiviteti ishin edhe nënkryetarja e Bashkisë Lezhë Alfrida Marku dhe mësuesja Lulzime Celami e cila ishte edhe organizatorja e këtij aktiviteti.Artikuj Pasardhes

LEZHE, PROMOVOHET LIBRI I AT’ MARIN SIRDANIT “KONTRIBUT PER HISTORINE E KULTUREN SHQIPETARE” (FOTO/VIDEO)

Biblioteka “Gjergj Fishta” në bashkëpunim me Bibliotekën Françeskane në ditën ndërkombëtare të librit kanë promovuar librin e At’ Marin Sirdanit “Kontribut për Historinë e Kulturën Shqipëtare”.At’ Marini njihet si studiues i qënshëm i historisë tonë kombëtare.Në këtë vëllim janë përmbledhur të gjitha shkrimet e At’ Marin Sirdanit të cilat ishin[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *