TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, “HUMANE VITAE” VJEN NE SHQIP NE KATEDRALEN E LEZHES. (FOTO/VIDEO)

Në katedralen e “Shën Nikollës” në qytetin e Lezhës do të bëhet prezantimi në gjuhen shqipe i Enciklikës “Humanae Vitae”, një dokument i rëndësishëm 50-vjeçar që Papa Pali VI nga magjisteri i tij i la Kishës e njerëzimit.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, INAUGUROHET QENDRA PER ROMET DHE EGJIPTJANET. (FOTO/VIDEO)

Në qytetin e Lezhës është hapur një qëndër komunitare multifunksionale që do tu vijë në ndihmë kryesisht komunitetit rom dhe egjiptjan në zhvillimin e aktiviteteve dhe programeve për përfshirjen e tyre në shoqëri .Kjo qëndër është hapur falë bashkëpunimit të Bashkisë së Lezhës dhe Organizatës së urdherit të Maltës në[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *