TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, INTERVISTA/QYTETARET PER TAKSEN E RRUGES SE KOMBIT.(FOTO/VIDEO)

Vendosja e taksës në Rrugën e Kombit ka ngjallur shume debate si nga qytetarët që preken drejtëpërsëdrejti, ashtu edhe nga politikanët të cilët e përdorin sipas interesave të tyre.Qytetarët Lezhjanë shprehin mendime të ndryshme për sa i perket taksës së kësaj rruge. Disa mendojnë se taksat duhet të paguhen nëse duam që të kemi mirembajtje të rrugëve, disa te tjerë shprehen se taksa e vendosur është mjaft e lartë.Artikuj Pasardhes

LEZHE, 2018 VITI I “SKENDERBEUT”

Shpallja nga qeveria e vitit 2018 si viti i Skënderbeut e sjell Lezhën në qendër të vemendjes dhe të kremtimit të këtij përvjetori jubilar, 550 vjetorit të vdekjes së heroit Kombëtar. Së shpejti në Lezhë pritet të nisë dhe ndërhyrja për restaurimin e memorialit të Heroit Kombëtar, ndërkohë që është[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *