TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, ZJARR NE BANESE/ZJARREFIKESIT NDERHYJNE NE KOHE.(FOTO/VIDEO)

Një banesë në lagjen “Besëlidhja” të qytetit të Lezhës është përfshirë nga flaket e zjarrit mesditen e së enjtes.Nga kjo ngjarje ka pasur vetëm dëme materiale.Zjarrfikësit kanë mundur të ndërhyjnë në kohë për të shuar flakët që në fillim nisën në ballkonin e banesës dhe po përhapeshin më pas edhe në dhomat e tjera.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, SHETITORJA QE DUHEJ TE THITHTE TURISTE! (FOTO/VIDEO)

Problematika e dëmtimit të hapësirave publike të qytetit të Lezhës është trajtuar disa herë në edicionet tona informative por dëmtimi i shëtitores pranë lumit Drin vazhdon të mbetet shqetësues pasi dita ditës parmakët e drunjtë po hiqen nga vendi i tyre dhe disa pjese të trotuarit janë dëmtuar.Problem tjetër që[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, SIBORA HUBA, 10 VJEÇARJA ME 3 LIBRA POEZIE.(FOTO/VIDEO)

Biblioteka e qytetit të Lezhës ka pritur autoren e saj më të re.Ajo quhet Sibora Huba dhe është vetëm 10 vjeç, deri më tani ajo ka shkruar jo pak por tre libra me poezi.Këto tre vëllime ajo i prezantoi përpara bashkëmoshatarëve të saj në ambjentet e bibliotekës së Lezhës.Mes emocionesh[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *