TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, MINISTRJA VIZITON SPITALIN RAJONAL.PREMTON INVESTIME. (FOTO/VIDEO)

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu vizitoi ambientet e rehabilituara të Spitalit Rajonal të Lezhës.Ministrija ka konfirmuar se në spitalin e Lezhës do ketë shumë shpejt aparatura të reja, shërbime të shtuara dhe më pak levizje larg zonave të banuara.E shoqeruar nga Drejtori i këtij spitali Leon Kaza, ajo ka shikuar nga afër ndërhyrjet e kryera për të përmirësuar kushtet në këtë spital si dhe ndërhyrjet për rritjen e kapaciteteve njerëzore.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, KLASAT E PESTA NE TEST INTELIGJENCE.(FOTO/VIDEO)

Nxënësit e klasave të pesta në të gjithë Shqipërinë i janë nënshtruar një provimi i cili zhvillohet për të dytin vit në vendin tonë.Sipas drejtorit të arsimit Bardhok Pulaj testi është për të parë aftesitë që nxënësit kanë dhe nuk është aspak penalizues. Të afërta

Lexo Me Shume »

KURBIN/MILOT, PERMBYLLET PROJEKTI “HAPESIRA PUBLIKE TE DOMOSDOSHME”.KOORDINATORI THIRRJE BASHKISE:NDERTONI AMBJENTE SPORTIVE PER TE RINJTE! (FOTO/VIDEO)

Në qytetin e kurbinit është bërë përmbyllja e projektit: hapësira publike të domosdoshme, financuar nga leviz Albania. Në këtë takim merrnin pjesë përfaqësues të pushtetit vendor, qëndror si dhe qytetarë të shumtë.Koordinatori i projektit i ka bërë thirrje bashkisë që të marrë masa dhe të ndertojë edhe në Milot ambjente[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *