TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, MINISTRJA VIZITON SPITALIN RAJONAL.PREMTON INVESTIME. (FOTO/VIDEO)

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu vizitoi ambientet e rehabilituara të Spitalit Rajonal të Lezhës.Ministrija ka konfirmuar se në spitalin e Lezhës do ketë shumë shpejt aparatura të reja, shërbime të shtuara dhe më pak levizje larg zonave të banuara.E shoqeruar nga Drejtori i këtij spitali Leon Kaza, ajo ka shikuar nga afër ndërhyrjet e kryera për të përmirësuar kushtet në këtë spital si dhe ndërhyrjet për rritjen e kapaciteteve njerëzore.


Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *