TV LEZHA

TV LEZHA

MIRDITE, SHEMBJET RREZIKOJNE RRUGEN E KOMBIT.(FOTO/VIDEO)

Toka vijon të rrëshqasë në Blinisht të Mirditës. Sasi të mëdha dherash dhe gurësh kanë arritur deri në Rrugën e Kombit, duke rrezikuar bllokimin e saj në afërsi të Repsit në Mirditë.
Punëtorë e mjete janë vënë në gatishmëri për të mbajtur hapur këtë segment rrugor, ndërsa situata e krijuar u monitorua edhe nga Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qendro. Ai tha se ekspertët po bëjnë studimin gjeologjik të zonës, ku ka rrëshqitje dhe më pas do të ndërhyhet për të frenuar këtë fenomen.Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *