TV LEZHA

TV LEZHA

MIRDITE, SHEMBJET E TOKES RREZIKOJNE JETE NJERZISH.(FOTO/VIDEO)

Gjithçka ka nisur këtu në pjesën e sipërme të autostradës së Kombit ku ndodhen disa banesa të fshatit Blinisht njësia administrative Orosh. 4 ditë më parë banorët thonë së janë parë shenja të vogla të rrëshqitjes së tokës të cilat janë agravuar në 22 mars duke shkatërruar disa banesa ,rreth 10 të tilla, disa të pabanuara ndërsa disa të tjera të banuara.Artikuj Pasardhes

LEZHE, SHERBIMET KOMUNITARE DHE FUNKSIONIMI I TYRE.(FOTO/VIDEO)

Ndarja e përvojave praktike mbi ngritjen dhe funksionimin e shërbimeve komunitare multifunksionale ka qënë në fokus të një takimi të organizuar në Lezhë.Te pranishmit u njohën me praktikën e ndjekur nga Bashkia Lezhë si dhe shkëmbyen eksperienca me njëri tjetrin mbi shërbimet komunitare. Të afërta

Lexo Me Shume »

LEZHE, FESTOHET 105 VJETORI I PAVARESISE.(FOTO/VIDEO)

Kremtimet për 105 vjetorin e pavarsisë janë zhvilluar edhe në Lezhë.Obelisku i Besëlidhjes mblodhi rreth vetes autoritete vendore dhe qytetarë të shumtë që morën pjesë në ceremoninë për ngritjen simbolike të flamurit.Ishin kreu i bashkisë Fran Frrokaj dhe prefekti i Lezhës Gjergj Prendi që ngritën flamurin nën tingujt e himnit[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *