TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, RRESHQITJA E DHERAVE NE RRUGEN E KALASE/ASKUSH NUK MERR MASA.(FOTO/VIDEO)

Rrëshqitja e dherave dhe shëmbja e murit mbrojtës në rrugën e Kalasë që ka ndodhur prej gati një jave ka rrezik mjaft të madh për banesat aty pranë.Më e rrezikuar në këtë zonë është banesa e Aleksander Prengës të cilit rrëshqitja i ka shkuar deri pranë ballkonit të banesës.Aleksandri shprehet se deri më tani nuk është marrë asnjë masë nga organet përgjegjëse.Të rrezikuar nga momenti në moment janë edhe kalimtarët ku njëri prej tyre shprehet mjaft i shqetësuar për situatën e krijuar në këtë rrugë.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, NDIHMA EKONOMIKE E BLLOKUAR PRE 2 MUAJSH.(FOTO/VIDEO)

Prej dy muajsh në bashkinë e Lezhës nuk shpërndahet ndihma ekonomike dhe kjo për shkak se këshilli bashkiak nuk mblidhet për ta miratuar. Sipas drejtorit të ndihmës ekonomike kjo situate është kthyer në një problem mjaft shqetësues pasi shumë familje nuk kanë të ardhura të tjera. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *