TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, FESTOHET DITA E VERES.(FOTO/VIDEO)

14 marsi është Dita e Verës, një festë e lashtë pagane e cila tradicionalisht festohet në qytetin e Elbasanit por që vitet e fundit është festuar edhe në Lezhë.Mikpritëse e festimeve të organizuara nga Bashkia Lezhë ishte kalaja historike e qytetit.Festimet kanë nisur me muzikë dhe argëtime të ndryshme ku gjalleria nga qytetarët ishte e madhe e simodos fëmijët që ju gezuan më shumë kësaj dite.Kryetari i Bashkisë Fran Frrokaj dhe qytetarët e pranishëm në këto festime përcollen urimet e tyre për ditën e verës.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, STUDENTE TE UT-së AKSION PER PASTRIMIN E PLAZHIT TE SHENGJINIT/BASHKIA:VEMENDJA JONE MAKSIMALE.(FOTO/VIDEO)

Studentë të Universitetit të Tiranës ndërmorën një aksion për pastrimin e bregdetit të Shëngjinit.Për drejtuesit e Fakultetit Filologjik dëmet nga mbetjet janë të pa riparueshme ndersa nga ana tjetër Bashkia Lezhë përmës zëdhënësit Altin Mema, bëri me dije se,vëmendja e pushtetit vendor do të jëtë maksimale gjatë gjithë sezonit tursitik.[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *