TV LEZHA

TV LEZHA

FUSHE-KRUJE, DITA E VERES PERVEÇ BALLOKUMEVE SJELL EDHE PUNIMET ARTIZANALE TE ZONES.(FOTO/VIDEO)

Tashmë është bërë tradite në gjithë territorin e vëndit tonë festimi i ditës së veres.Në qëndrën e qytetit të Fushë-Krujës janë servirur ballokume dhe ëmbëlsira të ndryshme.Ku më parë gjendeshin vetëm në Elbasan pasi atje festohej me teper kjo festë, por tani edhe në Fushë-Krujë e Krujë.Me rastin e kësaj feste në qëndrën e qytetit janë reklamuar edhe punime artizanale të punuara nga gratë e vajzat e këtij qyteti.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, DEMTOHEN KONTENIERET E MBETURINAVE.(FOTO/VIDEO)

Njerëz të papërgjegjshëm i kanë vendosur flakën kontenierëve të mbeturinave në disa zona të Lezhës.Drejtori i shërbimeve publike pranë bashkisë së Lezhës Ndue Lushi tregon se kostoja është mjaft e madhe për firmën e pastrimit dhe për bashkinë pasi një kontenier kushton 200 euro. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *