TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, SHKRUMBOHET NJE BANESE NE FSHATIN ISHULL-LEZHE.(FOTO/VIDEO)

Një banesë është shkrumbuar gjatë ditës së shtunë në fshatin Ishull-Lezhë.
Policia dhe zjarrëfikësit kanë mbërritur në vendngjarje por ka qënë e pamundur ndërhyrja për shkak të një kanali i cili nuk lejonte zjarrëfiksen të arrinte te banesa.Banesa e djegur është në pronesi të shtetasit Gjon Çukaj.Fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar por vetëm dëme të mëdha materiale.Sipas informacioneve të policise zjarri është shkaktuar nga një rrjedhje gazi.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, ZHVILLOHET FESTIVALI FOLKLORIK I RAPSODEVE (FOTO/VIDEO).

Qëndra Kombëtare e Veprimtarive Folklorike organizon edicionin e X-të të “Festivalit Folklorik Tipologjik Kombëtar të Rapsodëve dhe Instrumentistëve Popullorë” në qytetin e Lezhës. Në këtë festival, me karakter konkurues, kanë marrë pjesë “Rapsodë të Harkut dhe Rapsodë të Pendës” , gjithashtu edhe instrumentistë dhe grupe instrumentale të cilët luajnë vegla[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, 10 VJET PA AT.ZEF PLLUMBIN.(FOTO/VIDEO)

10 vjetori i ndarjes nga jeta i At.Zef Pllumbit është përkujtuar edhe në qytetin e Lezhes.Miq të afërm dhe personalitete të ndryshme kanë vlerësuar figurën e tij për qëndresën nën diktaturë dhe mendimin e përparuar. At. Zef Pllumbi ka ditur të lërë gjurmët e tij në histori edhe pse ka[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *