TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, PERKUJTOHET 74 VJETORI I LINDJES SE POETIT NDOC GJETJA.(FOTO/VIDEO)

Poeti Ndoc Gjetja do të mbushte 74 vjeç po të ishte gjallë.Për ta përkujtuar atë dhe veprën e tij “Klubi i Letrave” i cili mban emrin e poetit, ka organizuar veprimtari mes letrave.Kryetarja e klubit Lulzime Celami ka bërë me dije se kjo veprimtari ka patur si qellim që të sjellë mes njerëzve poezinë jo vetem të Ndoc Gjetjes por edhe të poetëve të tjerë.


Artikuj Pasardhes

GEZUAR 7-MARSIN MESUES TE DASHUR! (FOTO/VIDEO)

Nxënësit me tufa lulesh apo dhe dhurata për mësuesit kanë uruar dhe falenderuar edhe këtë vit, ata që i drejtojnë në udhën e dijes, mësuesit e tyre, të cilët si në asnjë ditë të vitit sot rrethohen me vëmendjen më të madhe nga nxënësit e tyre. Të afërta

Lexo Me Shume »

KURBIN, ISH-UZINA QE “VRET” ÇDO DITE/ASKUSH NUK MERR MASA!

Ish-uzina e superfosfatit në fshatin Shullaz të Kurbinit edhe pse ka dy dekada që ka dalë jashtë funksionit vijon të mbetet një rrezik serioz për jetën e banorëve.Që prej ndërtimit të kësaj uzine, e gjithë zona ka qënë e kontaminuar nga helmet.Kjo uzinë pak ditë me parë u ka marrë[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *