TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, KONCERT FESTIV NGA SHKOLLAT E QYTETIT ME RASTIN E 7-8 MARSIT.(FOTO/VIDEO)

Me rastin e festës së 7-8 Marsit nxënësit e shkollave të qytetit të Lezhës kanë organizuar një koncert të larmishëm në pallatin e kulturës së qytetit.Me anë të interpretimeve të tyre ata uruan mësuesit për punën e palodhur që vazhdojnë të bëjnë ndër vite, që kanë dhuruar e vazhdojnë të dhurojnë dije për brezat e ndyshëm.


Artikuj Pasardhes

LAÇ, DITA E PELEGRINAZHIT DIMER.(FOTO/VIDEO)

Pelegrinë të shumte i janë drejtuar kishës së Shën Andonit në Laç me rastin e ditës së peligrinazhit dimer.Pamvarësisht kushteve jo të mira atmosferike besimtarët e krishterë por edhe të besimeve të tjera fetare nuk kanë hezituar ti drejtohen vendit të shenjte për t’iu lutur shënjtit Andon për më shumë[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, PREFEKTURE/TAKIM MBI PROBLEMATIKAT E SEZONIT TURISTIK.(FOTO/VIDEO)

Në Lezhë është zhvilluar një takim për sa i përket mbarëvajtjes së turizmit dhe problematikave që janë hasur gjatë kësaj periudhe.Prefekti i Lezhës Eduart Ndreca i cili drejtonte këtë mbledhje është ndalur tek problemet që janë hasur këtë vit në zonat bregdetare si problemet me higjenën, hapsirat publike dhe motorrët[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *