TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, PERKUJTOHET 574 VJETORI I KUVENDIT TE LEZHES.(FOTO/VIDEO)

Në qytetin e Lezhës është përkujtuar 574 vjetori i Kuvendit të Lezhës kuvend i cili nën udheheqjen e heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti (Skenderbeu) bashkoi princat Shqiptarë.Bashkia e Lezhës me rastin e kësaj feste ka organizuar një sërë aktivitetesh ku të pranishëm ishin presidenti Ilir Meta, ministrja e arsimit Lindita Nikolla, zv.ministri i punëve të jashtme të Kosovës Gjergj Deda, si dhe përfaqësues të opozitës Shqiptare të cilët përcolleën mesazhe bashkimi.
Artikuj Pasardhes

LEZHE, KESHILLI BASHKIAK MIRATON BUXHETIN E VITIT 2019 (FOTO/VIDEO)

Këshilli i Bashkisë Lezhë miratoi buxhetin e vitit 2019, buxhet i cili parashikon një sërë investimesh publike në shërbim të qytetarëve, të parashikuar në çdo njësi administrative.Viti 2019 do të shoqërohet me implementimin e 69 projekteve të Bashkisë Lezhë, ku investimet më të mëdha do të jenë në përmirësimin e[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *