TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, NDIHMA EKONOMIKE/REAGON DEPUTETJA E PD METALIAJ.(FOTO/VIDEO)

Deputetja e Lezhës Lindita Metalia ka reaguar ndaj largimeve të padrejta nga Skema e ndihmës ekonomike në Lezhë.Ajo e shoqëruar nga Kryetari i Partisë Demokratike Paulin Marku si dhe Administratori i Shënkollit, kanë vizituar nga afër disa familje të përjashtuara padrejtësisht nga skema e ndihmës ekonomike, në fshatrat Tale 2 dhe Grykë Lumi ku gjendja ekonomike e këtyre familjeve është përtej imagjinatës.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, PULAJ SQARON SKEMEN E RE TE OREVE MESIMORE.(FOTO/VIDEO)

Skema e re e shpërndarjes së orëve mësimore, është konsideruar si një hap pozitiv në zbatim të kurrikulës së re.Nga cikli fillor deri në ciklin e mesëm nxënësit zhvillojnë nga 4-6 orë mësim në ditë, që do të thotë se çdo nxënës mban me vete 4-6 tekste shkollore përfshirë edhe[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *