TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, NDIHMA EKONOMIKE/REAGON DEPUTETJA E PD METALIAJ.(FOTO/VIDEO)

Deputetja e Lezhës Lindita Metalia ka reaguar ndaj largimeve të padrejta nga Skema e ndihmës ekonomike në Lezhë.Ajo e shoqëruar nga Kryetari i Partisë Demokratike Paulin Marku si dhe Administratori i Shënkollit, kanë vizituar nga afër disa familje të përjashtuara padrejtësisht nga skema e ndihmës ekonomike, në fshatrat Tale 2 dhe Grykë Lumi ku gjendja ekonomike e këtyre familjeve është përtej imagjinatës.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, MASIVI I GUREVE GODET AUTOBUZIN/2 TE LENDUARA.(FOTO/VIDEO)

Një autobus që transportonte vajza e gra punonjëse të një firme u godit nga një masiv shkëmbor në aksin Lezhë-Shëngjin, duke rrezikuar të shkaktojë një tragjedi. Për pasojë dy të reja, mbeten të plagosura, njëra nga të cilat ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin e Traumës pasi ka marrë[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *