TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, “TAKIM PER LETERSINE”. (FOTO/VIDEO)

“Takim për Letersinë” ishte edhe takimi i radhës në bibliotekën Gjergj Fishta të qytetit të Lezhës ku ishte i pranishem poeti, kritiku dhe përkthyesi i shumë librave të huaj Enton Bido.Si një mik i mirë i letrave Bido ka ndarë me lexuesit Lezhjanë kumtin e fjalës së tij artistike dhe mendime mbi letersinë.Artikuj Pasardhes

TVLEZHA MBETURINAT KANE PUSHTUAR SHENGJININ

Mbeturinat kanë mbërthyer qytetin turistik të Shëngjinit.Edhe pse pastrimi bëhet disa herë në ditë më shumë se është e parashikuar në kontratë janë hotelet dhe resortet që prodhojnë shumë mbeturina.Pushuesit që kanë zgjedhur bregdetin e Shëngjinit për të pushuar shprehen mjaft të irrituar. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *