TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, FERMERET DHE SUBVENCIONET.LLESHI:KETE VIT ESHTE DYFISHUAR SHUMA.(FOTO/VIDEO)

Subvencionet e këtij viti për bujqësinë, do të mbështesin skemat e reja që adresohen dretëpërdrejtë për fermerët.Një program që siguron mbështetje financiare më të madhe nga çdo vit dhe kap një shifër prej 26 mld lekësh të vjetra.E veçanta e këtij viti është se kanë ndryshuar skemat e subvencioneve për fërmerët, duke pasur një dyfishim të këtyre skemave.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, AKU NE TERREN PER MONITORIM TE VAZHDUESHEM. (FOTO/VIDEO)

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka shtuar kontrollet për këtë fillim viti shkollor.Sipas drejtorit të A.K.U Lezhë deri më tani nuk është konstatuar asnjë problem.Megjithate AKU do të jetë në monitorim të vazhdueshëm me qëllim parandalimin e abuzimeve me produktet ushqimore. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *