TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, DEBATE MBI SKEMEN E RE TE NDIHMES EKONOMIKE.SUFJA: SKEMA PO SULMOHET POLITIKISHT.(FOTO/VIDEO)

Përjashtimi i qindra familjeve nga skema e ndihmës ekonomike ka sjellë jo vetëm pakenaqësinë e qytetarëve por edhe reagimin e Bashkive të Lezhës, Mirditës dhe Kurbinit, të cilat kritikojnë formulën që është ndjekur në përzgjedhjen e familjeve përfituese.Nënkryetarja e Bashkisë së Lezhës Alfrida Dedgjonaj tha se skema e ndihmës ekonomikë është e dështuar.Me tone të ashpra ka reguar edhe Përgjegjesia e Sherbimit Social të Mirditës Marte Kola, e cila tha se nga kjo skemë janë larguar edhe gra të veja, të divorcuara, nëna të reja dhe familje në varferi ekstreme.Nga ana tjeter drejtori i shërbimit social shteteror në Lezhë Keler Sufja thekson se skema e ndihmës ekonomike është konsideruar si e njëanshme politikisht pa nisur akoma.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, KUR SHTETI DIFERENCON! (FOTO/VIDEO)

Prodhuesit e bukës kërkojnë që çmimi i energjisë elektrike të jetë i njëjtë si për furrat e thjeshta ashtu edhe për ato që ofrojnë edhe prodhime të tjera brumi përfshirë edhe pastiçeritë.Aktualisht vetëm furrat që furnizohen me tension të ulët kanë një çmim energjie të reduktuar prej 7.6 lekë për[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *