TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, BASHKEJETESA MES RRUGEVE MESJETARE DHE MBETURINAVE. (FOTO/VIDEO)

Rruga në lagjen Besëlidhja pranë Aneksit të Stadiumit të Lezhës është tepër e amortizuar.
Më problematike mbetet situata në kohë reshjesh pasi gropat mbushen me ujë.Një tjetër problem është edhe prania e mbeturinave në këtë lagje të hedhura nga vetë banoret pranë një objekti aty pranë që mund të bëhet shkak edhe për ndonjë epidemi.Artikuj Pasardhes

LEZHE, KRYETARET E FSHATRAVE PA RROGE PREJ 17 MUAJSH.(FOTO/VIDEO)

Kanë vula zyrtare, mbajnë përgjegjësi deri me burg, por nuk paguhen! Kryetarët e 63 fshatrave të bashkisë së Lezhës thonë se nuk paguhen për detyrën që kryejnë prej 17 muajsh.Në këto kushte, kryepleqtë e fshatrave të Lezhës kërcënojnë se do të bllokojnë Bashkinë nëse problemi i tyre nuk merr zgjidhje.[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *