TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, XHAFAJ: SITUATA ME KRIMINALITETIN NE LEZHE E PAPRANUESHME.(FOTO/VIDEO)

Ministri i Brëndshëm Fatmir Xhafaj e quajti 2017 një vit jo pozitiv për Lezhën sa i takon situatës së kriminalitetit.Në një prononcim për median, pas analizës vjetore, Xhafaj tha për gazetarët se policia ishte e vendosur për të goditur grupet kriminale ndërsa shprehu shqetësim për abuzimet që janë bërë me pronat në bregdet.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, PROF.DOK.TONIN ÇOBANI/QYTETAR NDERI I QYTETIT.(FOTO/VIDEO)

Professor doktor Tonin Çobani është shpallur qytetar nderi në 70-vjetorin e lindjes së tij.Ditëlindja e tij e 70-të, riktheu mes shumë emocionesh në memorje, vitet që ai ka jetuar dhe punuar në Lezhë, si mësues, studies e shkrimtar.Në bashkebisedim me autorin morën fjalën miq të autorit, shokë të fëmijërisë e[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *