TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, VARFERI EKSTREME NE MBARE VENDIN.(FOTO/VIDEO)

Varfëria e tejskajshme ka mbërthyer familjet Shqipëtare e një ndër to është familja Berisha në lagjen Skënderbeg të qytetit të Lezhës.Kjo familje përbëhet nga tre anëtarë dhe jeton në kushte ekstreme varfërie.Kryefamiljarja bën thirrje për ndihmë pasi gjëndja në të cilën ndodhet është tepër e vështirë.


Artikuj Pasardhes

KURBIN, ISH-UZINA QE “VRET” ÇDO DITE/ASKUSH NUK MERR MASA!

Ish-uzina e superfosfatit në fshatin Shullaz të Kurbinit edhe pse ka dy dekada që ka dalë jashtë funksionit vijon të mbetet një rrezik serioz për jetën e banorëve.Që prej ndërtimit të kësaj uzine, e gjithë zona ka qënë e kontaminuar nga helmet.Kjo uzinë pak ditë me parë u ka marrë[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *