TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, SKEMA E RE E NDIHMES EKONOMIKE KUNDERSHTOHET EDHE NGA BASHKIA LEZHE.(FOTO/VIDEO)

1004 familje janë përjashtuar nga ndihma ekonomike me skemën e re të vendosur në qytetin e Lezhës. Nënkryetarja e Bashkisë së Lezhës Alfrida Dedgjonaj thekson se kjo është një skemë e gabuar pasi nga skema janë përjashtuar edhe familje të cilat në përberje të tyre kanë persona me aftësi të kufizuara apo familje me njërin prind.Përgjysmimi i familjeve që trajtohen me ndihmë ekonomike ka bërë që Ministria e Shëndetësisë dhe mbrojtjes sociale të ulë edhe fondin.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, PREZANTOHET “IN LOVE” NGA PREÇ ZOGAJ.(FOTO/VIDEO)

“In Love”, ky është titulli i përmbledhjeje poezish nga Preç Zogaj, i cili u prezantua edhe në Lezhë.Prania në Lezhë për poetin Zogaj është një shenjë e dashurisë për qytetin.Aty ku u krijua si poet dhe një detyrim për miqtë e rinj e të vjeter të shkollës poetike.Ndaj edhe përzgjedhja[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *