TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, K.B NUK MIRATON KERKESEN E ADMINISTRATES BASHKIAKE PER ULJEN E PAGAVE.(FOTO/VIDEO)

Vetëm pak kohë më parë kryetari i Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj ka propozuar uljen e pagave per admnistratën.Propozimi për uljen e nivelit të pagës për administratën është paraqitur si projekt vendim për miratim në Këshillin Bashkiak por që ka hasur kundërshtim nga të majtët dhe të djathtët e për pasojë është shtyrë për rishqyrtim në mbledhjen e ardhshme.Xhemal Haxhia, Përgjegjës i Sektorit të Financës në Bashkinë e Lezhës ka argumentuar se projekti prek vetëm pagat e admninistratës në vlerën nga 5 në 7% dhe jo ato të nivelit të ulët.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, BASHKEJETESA MES RRUGEVE MESJETARE DHE MBETURINAVE. (FOTO/VIDEO)

Rruga në lagjen Besëlidhja pranë Aneksit të Stadiumit të Lezhës është tepër e amortizuar. Më problematike mbetet situata në kohë reshjesh pasi gropat mbushen me ujë.Një tjetër problem është edhe prania e mbeturinave në këtë lagje të hedhura nga vetë banoret pranë një objekti aty pranë që mund të bëhet[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *