TV LEZHA

TV LEZHA

MILOT, URA ME HARQE DREJT SHKATERRIMIT TOTAL.(FOTO/VIDEO)

Ura e Zogut në Milot rrezikon të shëmbet.Pjesët e sipërme të saj kanë nisur të plasariten dhe po ashtu po demtohen edhe harqet.Kane nisur të vidhen edhe pjeset metalike siç janë parmakët anësorë.Historiani Paulin Zefi ka treguar rëndësinë e kësaj ure dhe nevojen për ndërhyrje në rikonstruksionin e saj sa më parë që ajo të mos humbasë vlerat e saj.


Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *