TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, SHKOLLA KOSOVA KONCERT ME KENGE E VALLE PER 10 VJETORIN E PAVARESISE SE KOSOVES.(FOTO/VIDEO)

Në kuadër të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës në Qëndrën Kulturore të Fëmijëve shkolla Kosova e qytetit të Lezhës ka organizuar një koncert festiv.Koncerti ishte mjaft i larmishëm ku nxenesit interpretuan në kengë, vjersha e valle.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, PERKUJTOHEN DESHMORET E KOMBIT.(FOTO/VIDEO)

5 maji dita e dëshmorëve është përkujtuar edhe në Lezhë. Përfaqësues të ndryshëm të pushtetit, veteran dhe familjarë kanë vendosur kurora me lule në përkujtim të tyre.Përfaqësuesit në fjalët e tyre përshëndetëse kanë vlerësuar dëshmorët që dhanë jetën për lirinë e vendit. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *