TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, KREMTOHET “DITA E T’LIDHNAVE” (FOTO/VIDEO)

E Marta e të “Lidhnave” për besimtarët katolikë është një ditë e shenjtë e trashëguar ndër shekuj.Ndryshe kjo dite njihet edhe si “Dita e T’lidhnave” qe fillon një periudhë reflektimi e parapregatitjeve të ditës së bekuar të Pashkës.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, NDEROHET GJON FRROKU ME DY ÇMIME PAQEJE.(FOTO/VIDEO)

Kantautorit Gjon Frroku i janë dorëzuar dy çmime nga organizata botërore e paqes.Misionar paqeje dhe urdhërin Nënë tereza për paqe.Në këtë aktivitet për dhënien e titujve për kantautorin Frroku merrnin pjesë përfaqësues të trupit diplomatik në Shqipëri, përfaqësues të parlametit Shqiptar si dhe personalitete të ndryshme të Lezhës si dhe[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, MBLEDHJA E PARE E KESHILLIT BASHKIAK PER VITIN 2018 (FOTO/VIDEO)

Mbledhja e parë e Këshillit Bashkiak për vitin 2018 në Lezhë ka nisur me 1 minutë heshtje në nder të këshillëtarit të vrarë Aleksander Ndoka.Po ashtu u be edhe zëvendësimi me anetaren e re të këshillit Nikoleta Kola.Në këtë mbledhje u diskutuan një sërë çeshtjesh të rëndësishme si taksat,investimet në[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *