TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, DY PIKTORE NJE GALERI.(FOTO/VIDEO)

53 piktura janë ekspozuar nga dy piktorë Lezhjanë në galerine e arteve në qytetin e Lezhës. Ardjan Mashi dhe Bujar Mallunza kanë sjellë për publikun Lezhjan artin e tyre në forma dhe në koncepte të dryshme.Autorët kanë guxuar duke hedhur në telajo një botë të gjërë shpirtërore duke sjellë bukurinë e natyrës me qetësineë e paqen që të ofrojnë si dhe kanë sjellë gjithashtu edhe portretizimin e gruas.


Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *