TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, “TE PASTROJME SHQIPERINE QE DUAM”/PRENDI: SITUATA E PAPRANUESHME.(FOTO/VIDEO)

Nisma “Të pastrojmë Shqiperinë që duam” ka mbledhur përfaqësues të institucione të Lezhës dhe përfaqësues të ministrisë për të diskutuar për aksionin e pastrimit.
Edhe pse renditemi ndër destinacionet kryesore të turizmit, Prefekti Prendi tha se fatkeqsisht ndotja vijon të mbetet një problem që kërkon dhe duhet të marrë zgjidhje të menjëhershme. Ministria e Turizmit dhe Mjedisit është përfaqesuar në takimin e Task-Forcës për mjedisin me Borana Antonin e cila ka folur për nevojën e kthimit të vendepozitimeve legale dhe ilegale të mbetjeve në vende të pranueshme për të realizuar depozitimin e këtyre mbetjeve.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, TRENI PERPLAS KAMIONÇINEN/ 2 TE PLAGOSUR.(FOTO/VIDEO)

Dy persona u plagosen mëngjesin e kësaj të marte në Milot, pasi mjeti me të cilin udhëtonin u përplas nga treni.Ngjarja ndodhi në rreth orës 08.30 tek shinat në Pllanë të Lezhës, ku kjo kamionçinë i preu rrugën trenit të linjës Tiranë-Shkodër. Policia bën me dije se mjeti po kalonte[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *