TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, JURGEN ULDEDAJ PRITET NGA KRYETARI I BASHKISE FRAN FRROKAJ.(FOTO/VIDEO)

Kryetari i Bashkisë Fran Frrokaj ka pritur boksierin Lezhjan Jurgen Uldedaj i cili fitoi duelin ndaj kundërshtarit Jakub Synek duke u shpërblyer me titullin “German International Cruiserweight” për peshat deri në 90 kilogram.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, FESTOHET DITA E VERES.(FOTO/VIDEO)

14 marsi është Dita e Verës, një festë e lashtë pagane e cila tradicionalisht festohet në qytetin e Elbasanit por që vitet e fundit është festuar edhe në Lezhë.Mikpritëse e festimeve të organizuara nga Bashkia Lezhë ishte kalaja historike e qytetit.Festimet kanë nisur me muzikë dhe argëtime të ndryshme ku[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, DEBORA SJELL PROBLEMET E PARA NE QARKUN E LEZHES.(FOTO/VIDEO)

Mbrëmjen e së martës dëbora ka mbuluar qytetin e Lezhës, rreshje të shumta dëbore kanë mbuluar qytetin dhe zonat përreth.Trashësia e dëborës arrin në disa centimetra, si pasojë kjo ka shkaktuar vështirësi në qarkullimin e mjeteve në disa nga akset rrugore brënda qytetit.Ndërkohë në Mirditë dëbora ka sjellë disa probleme[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *