TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, NIS APLIKIMI I KALENDARIT TE RI MESIMOR “3 LENDE NE 6 ORE” (FOTO/VIDEO)

Ka nisur të zbatohet kalendari i ri mësimor “3 lëndë në 6 orë”. Kjo reformë ka nisur për shkollat 9-vjeçare dhe ato parauniversitare.Brenda dites do të zhvillohen 3 lëndë mësimore ku secila do zgjasë 90 minuta ndryshe nga çishte me parë 45 minuta.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, RRUGA QE NUK U RREGULLUA KURRE! (FOTO/VIDEO)

Një rrugë e cila përshkon lagjen e Ish-Frutores në qytetin e Lezhës ndodhet në gjëndje të amortizuar.Situata më shqetësuese është në ditët me shi pasi gropat e pranishme në këtë rrugë mbushen me ujë duke bërë të vështirë kalimin e banorëve. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *