TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, MUNGESA E PARKINGJEVE/QYTETARET PERBALLEN ME GJOBAT E POLICISE.(FOTO/VIDEO)

Një problem që po i shqetëson banorët Lezhianë është mungesa e parkingjeve publike në qytetin e Lezhës.Ata shprehen se mungesa e këtyre hapësirave publike i detyron ata ti parkojnë automjetet e tyre në vënde të ndaluara ku edhe janë përballur me gjoba.Trotuarët e zaptuar nga makina i pengojnë këmbësorët të lëvizin të lirë nëpër rrugët e qytetit.Artikuj Pasardhes

LEZHE, “RRJETA MIRMANGASH” ME KABUJ DHE TELA.(FOTO/VIDEO)

Rrjeti i telave dhe kabllove gjendet në çdo lagje të qytetit të Lezhës dhe paraqesin një pamje të shëmtuar për syrin e njeriut po ashtu paraqesin edhe një rrezik të madh për jeten e banorëve.Keto kabllo që qëndrojnë të varura ndërmjet objekteve e pallateve janë furnizues të energjisë elektrike dhe[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, AKU NE TERREN PER MONITORIM TE VAZHDUESHEM. (FOTO/VIDEO)

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka shtuar kontrollet për këtë fillim viti shkollor.Sipas drejtorit të A.K.U Lezhë deri më tani nuk është konstatuar asnjë problem.Megjithate AKU do të jetë në monitorim të vazhdueshëm me qëllim parandalimin e abuzimeve me produktet ushqimore. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *