TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, PREFEKTI BEN BASHKE TE MAJTE E TE DJATHTE PER PROBLEMATIKEN E UJIT TE PIJSHEM.(FOTO/VIDEO)

Aksioni kundër informalitetit të ujit të pijshëm dhe çështjeve mjedisore ka qënë temë e tryezës së thirrur me drejtorët rajonalë nga institucioni i Prefektit.Si rrallë herë, në takim ishin të gjithë drejtorët rajonalë dhe përfaqësuesit e bashkive.Prefekti Gjergj Prendi ka folur i prerë për këto dy çështje, të cilët ai i ka vlersuar si shumë sensibël dhe me ndikim.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, STUDENTE TE UT-së AKSION PER PASTRIMIN E PLAZHIT TE SHENGJINIT/BASHKIA:VEMENDJA JONE MAKSIMALE.(FOTO/VIDEO)

Studentë të Universitetit të Tiranës ndërmorën një aksion për pastrimin e bregdetit të Shëngjinit.Për drejtuesit e Fakultetit Filologjik dëmet nga mbetjet janë të pa riparueshme ndersa nga ana tjetër Bashkia Lezhë përmës zëdhënësit Altin Mema, bëri me dije se,vëmendja e pushtetit vendor do të jëtë maksimale gjatë gjithë sezonit tursitik.[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *