TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, TE RINJTE LEZHIANE MARRSHOJNE NE SHENJE SOLIDARITETI PER ARIELEN. (FOTO/VIDEO)

Të rinjtë e qytetit të Lezhës kanë zhvilluar ditën e mërkurrë një marshim në nderim të 21-vjeçares Ariela Murati, që u vra të dielën me armë zjarri nga Aldison Belulaj në Tiranë. Me ndjenjë të thellë keqardhje, lule dhe fotografine e arieles në duar djem dhe vajza bashkëmoshatarë të Arielës u nisën nga varrezat e dëshmorëve për tu ndalur dhe për të ndezur qirinj pranë obeliskut.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, “KAMERA E PALLATIT” VJEN NE LEZHE. (FOTO/VIDEO)

”Kamera e Pallatit” është titulli i komedisë që do të vihet në skenën e pallatit të kultures në qytetin e Lezhës.Një komedi nga Valentin Rroku me regji dhe skenografi të Gjon Stefës ku do të luajnë aktorët e mirënjohur Gac Kodrina, Drane Xhai e shumë aktorë të tjerë. ”Kamera e[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, NDIHMA EKONOMIKE/REAGON DEPUTETJA E PD METALIAJ.(FOTO/VIDEO)

Deputetja e Lezhës Lindita Metalia ka reaguar ndaj largimeve të padrejta nga Skema e ndihmës ekonomike në Lezhë.Ajo e shoqëruar nga Kryetari i Partisë Demokratike Paulin Marku si dhe Administratori i Shënkollit, kanë vizituar nga afër disa familje të përjashtuara padrejtësisht nga skema e ndihmës ekonomike, në fshatrat Tale 2[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *