TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, LUHATJA E TEMPERATURAVE, SHTOHET NR I FEMIJEVE TE PREKUR NGA VIROZAT. (FOTO/VIDEO)

Luhatja e temperaturave ka shtuar numrin e fëmijëve të prekuar nga virozat të cilët janë paraqitur në pediatrinë e spitalit të Lezhës.Pediatri Mark Marku bën me dije se në urgjencën e pediatrisë kalojnë rreth 40-50 fëmijë në ditë me simptoma si temperatura e lartë, të vjella dhe diarre.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, FESTOHET 105 VJETORI I PAVARESISE.(FOTO/VIDEO)

Kremtimet për 105 vjetorin e pavarsisë janë zhvilluar edhe në Lezhë.Obelisku i Besëlidhjes mblodhi rreth vetes autoritete vendore dhe qytetarë të shumtë që morën pjesë në ceremoninë për ngritjen simbolike të flamurit.Ishin kreu i bashkisë Fran Frrokaj dhe prefekti i Lezhës Gjergj Prendi që ngritën flamurin nën tingujt e himnit[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *