TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, FRROKAJ: VITI I SKENDERBEUT TE SHERBEJE PER INVESTIME NGA ANA E QEVERISE. (FOTO/VIDEO)

Ceremonia zyrtare e Bashkisë së Lezhës do të zinte vënd tek memoriali i Skënderbeut vend i cili shumë shpejt sipas premtimeve të fundit do ti nënshtrohet edhe rikonstruksionit.Në ceremomni referoi jo vetem kreu i bashkisë i cili tha se për Lezhën është shumë e rëndësishme kjo ngjarje historike por u ndal edhe tek mbledhja e qeverisë me shpresën që në kuadër të ketij viti jubile të ndalet realisht edhe me investime, por edhe përfaqësues të klerit katolik e mysliman.


Artikuj Pasardhes

KURBIN, RITAKIM MATURE PAS 41 VITESH.(FOTO/VIDEO)

Ish-maturantet e Laçit janë takuar pas 41 vitesh duke dhënë shembullin se si miqësia e vërtetë i reziston kohës. Disa prej tyre nuk janë më, të tjerë emigracioni i ka çuar larg, por ata që kanë mbetur i kanë ende të freskëta kujtimet që kanë kaluar me shokët dhe shoqet[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, K.B MIRATON BURSAT PER STUDENTET. (FOTO/VIDEO)

Këshilli i Bashkisë Lezhë miratoi një sërë vendimesh që ishin të paraqitura në rendin e ditës për tu diskutuar. Ndër pikat më kryesore ka qënë miratimi i bursave për studentët e vitit të parë të universiteteve po ashtu dhe nxënësit e shkollës e Kolin Gjoka të cilët jetojnë në konvikt.Në[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *